تبلیغات
Every Thing From Every Where - حراج دندان های چرچیل + تصویر
Every Thing From Every Where
پنجشنبه 14 مرداد 1389

حراج دندان های چرچیل + تصویر

پنجشنبه 14 مرداد 1389

نوع مطلب :
نویسنده :

دندان مصنوعی نخست‌وزیر اسبق انگلستان که وی بدون استفاده از آن نمی‌توانست لفاظی‌های معروف خود را انجام دهد، اکنون در اختیار یک مجموعه‌دار است و قصد فروش آن را به قیمت ۱۵ هزار پوند دارد.

دندان مصنوعی وینستون چرچیل نخست‌وزیر مکار اسبق بریتانیا، به قیمت پایه ۱۵ هزار پوند به حراج گذاشته شده است.این دندان که چرچیل بدون استفاده از آن نمی‌توانست لفاظی‌های معروف خود را انجام دهد، اکنون در اختیار یک مجموعه‌دار است که قصد فروش آن را دارد.

این مجموعه‌دار انگلیسی که نام وی افشا نشده و اهل شهر “گلوسستر شایر” در جنوب غربی انگلیس است، به غیر از این دندان مصنوعی، میکروفونی که چرچیل پایان جنگ جهانی دوم را با استفاده از آن اعلام کرد نیز در اختیار خود دارد.

تاکنون علاقمندان زیادی برای خرید دندان‌های چرچیل به صورت حضوری یا تلفنی اعلام آمادگی کرده‌اند و سخنگوی محل برگزاری این مزایده ابراز امیدواری کرده که این دندان به سرعت به فروش برسد.

چرچیل از خرابی دندان و لثه وحشتناکی رنج می‌برده و همواره از کودکی مشتری ثابت‌قدم دندانپزشکان به شمار می‌رفته است.

ارزش طلای به کار رفته در این دندان مصنوعی در حدود ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ پوند است و طراحی آن، طوری انجام شده که از طرز صحبت کردن نوک‌زبانی چرچیل نیز که در سخنرانی‌های او مشهود بود، کمی جلوگیری شود.

براساس گزارش دیلی‌میل، چرچیل بهای زیادی به دندانپزشک خود می‌داد و حتی وی را کاندید دریافت مقام شوالیه کرده نیز بود.

چرچیل که در دو دوره و در سال‌های ۱۹۴۰ تا ۴۵ و ۱۹۵۱ تا ۵۵، نخست‌وزیری بریتانیا را بر عهده داشت، بعد از سال‌ها استعمارورزی علیه کشورهای ضعیف‌تر، در سال ۱۹۶۵ و در ۹۰ سالگی درگذشت و در حالی به خاک سپرده شد که دندان‌های روکش طلای وی را از دهانش خارج کرده بودند

منبع : fun95